یوگا چیست؟

یوگا گروهی از تمرین های فیزیکی، روحی و ذهنی است و یا، به عبارتی یوگا انضباطی است که به افراد کمک میکند تا برقراری تعادل در خود بتوانند این تعادل را با محیط اطراف برقرار کنند و بتوانند با به دست آوردن روشهای درست، زیبایی هماهنگی را برای زندگی خود به ارمغان بیاورند

با یوگا بهتر زندگی کن

مقابله با درد مزمن گردن

مقابله با آسم

مقابله با آرتروز

مقابله با نگرانی و افسردگی

کنترل وزن

بهبود سلامت روان

بهبود خواب

مقابله با نارسایی مزمن قلبی

یوگا و زندگی

یوگا و زندگی

مطالعه ها و تحقیق های منتشر شده در رابطه با تاثیر یوگا بر سلامتی نشان می دهد که یوگا یک روش امن و موثر برای افزایش فعالیت بدنی و افزایش قدرت، انعطاف پذیری و تعادل است. در پیگیری تحقیقات مرتبط با یوگا دانشمندان و پزشکان بر مزایای بالقوه خود به عنوان یک تکنیک برای از بین بردن استرس و مقابله با بیماری های مزمن یا ناتوانی، و همچنین بررسی توانایی آن در پیشگیری، بهبود و یا رفع شرایط خاص مانند بیماری های قلبی، فشار خون بالا، سندرم تونل کارپ، آسم، دیابت و علائم یائسگی است.

پیام یوگا : طولانی ترین سفر هر فرد ، سفر درونی اوست !

یوگا پیشرفته

تحقیقات نشان می دهد که یوگای پیشرفته می تواند با افزایش آمادگی قلبی عروقی و برگشت دادن اثرات پیر شدن  بر توانایی های فرد بیافزاید در واقع تمرینهای شدید یوگا در فواصل زمانی؛ سه بار در هفته، ظرفیت هوازی، عملکرد میتوکندری (توانایی سلول در جذب اکسیژن و ایجاد انرژی) و توده عضلانی را نیز افزایش می دهد.

یوگا

آیا یوگا برای من مناسب است؟

افرادی که آسیب های معمولی در اثر فشارهای مدام و تکراری و بیش از حد در قسمتهای گردن، شانه ها، کمر، پاها و زانوها را به وجود آورده اندباتمرینهای ابتدایی و همچنین اصولی یوگا قادر خواهند بود تا وضعیت فیزیکی خود را بهبود ببخشند. همچنین کسانی که مشاغل بسیار پر استرس و تنشی را در طول روز دارند نیز با انجام یک ساعت از تمرینهای یوگا و کمی تمرکز و مدیتیشن های مشخص شده قطعا شرایط بهتری را برای تک تک سلولهای خود فراهم خواهند کرد تا بتوانند راحت تر بخوابند و مشغله ها یشان را پشت سر بگذارند. البته یوگا برای ورزشکاران حرفه ای نیز بسیار مفید است چراکه با شروع یوگا چالش های جدیدی را با موقعیت های تازه در اختیار بدن خود می گذارند و توانایی های خود را بهتر و بهتر پیشرفت می بخشند. به تمامی افرادی که سالهاست و یا مدت های بسیار زیادی است که ورزش نکرده اند و یا آن را کنار گذاشته اند تمرینهای یوگا برای بازیابی بهتر اوضاع فیزیکی شان پیشنهاد می شود.